TITULKA SLUŽBY FOTOGALÉRIA CERTIFIKÁTY     KONTAKT  

 

     
  VAŠA MASÉRKA _ SLUŽBY  
     
 

Klasická švédska masáž
Švédska masáž používa päť štýlov kĺzavých dlhých hmatov pri masáži. Tieto hmaty sú kĺzanie, hnietenie, tepanie, trenie a vibrovanie. Švédska masáž sa ukázala byť veľmi prospešnou v uvoľňovaní bolesti a stuhnutých kĺbov. Takisto je dokázané, že švédska masáž v priebehu ôsmich týždňov dokáže zlepšiť stav pacienta s osteoartrózou kolien. Takisto bolo preukázané, že je užitočná u jedincov so zlým krvným obehom.

Športová masáž
Rýchla intenzívna masáž na prekrvenie a uvoľnenie svalov pred alebo po športovom výkone.

Medová masáž
Je to veľmi prospešná a zároveň príjemná procedúra, ktorá pomáha nášmu telu zdetoxikovať sa, zrevitalizovať, zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia, usadenín z potravín, liekov, okolitého prostredia, ktorých sa telo nevie zbaviť vlastnými vylučovacími orgánmi. Výhodou tejto masáže je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku. Med vplyvom napätia a podtlaku, tzv. pumpovania vyťahuje z tela škodlivé látky, hustne, sfarbí sa a vytvára na tele „žuvačkovú hmotu“. Pomocou stimulácie reflexných zón je možné touto masážou priaznivo ovplyvňovať aj vnútorné orgány v tele. Navyše minerály, ktoré sa v mede nachádzajú pokožku vyživujú a zároveň pôsobia ako peeling – zjemňujú ju a hydratujú. Po masáži cítite príjemné teplo, pokožka je silne prekrvená a prekrvenie môže spôsobovať jemnú bolesť. Medová masáž telo toxínov zbavuje, pôsobí do hĺbky tkanív, čím oživuje celý organizmus, obnovuje prirodzenú detoxikačnú schopnosť organizmu a spúšťa ozdravné procesy v tele.

Reflexná terapia chodidiel
Reflexná masáž je založená na princípoch reflexov, ktoré sú uložené v rukách a nohách, a sú spojené s každým orgánom, žľazou, respektíve s každou časťou tela.

Bankovanie
Bankovanie je liečebná metóda známa už v stredoveku. V súčasnosti môžu krvavé bankvanie prevádzkovať len v nemocničných zariadeniach, ostatní terapeuti používajú suché bankovanie a bankovú masáž.
Pri suchom bankovaní zostáva povrch pokožky neporušený, banka sa priloží k telu tak, aby sa vytvoril podtlak a vsaje do seba časť kože aj s podkožím, čo spôsobí okrem iného aj popraskanie drobných cievok, červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláiu krvi a prívod kyslíku do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne. Už v dávnejších dobách sa zistila súvislosť medzi zatvrdlinami na chrbte a vnútornými orgánmi, ktoré sa ovplyvňujú navzájom. Teda ak sa nám z nesprávneho držania tela, chôdze, sedenia, po úraze ale i napríklad po pôrode vytvorí v svale na určitom mieste gelosa, po určitom čase začne ovplyvňovať aj orgán, v ktorého zóne sa nachádza, a naopak, ak máme chorý niektorý vnútorný orgán, na príslušnom mieste na chrbte, alebo pri zodpovedajúcom stavci sa objaví po čase bolestivá spazma alebo iná zmena.

Moxovanie
Moxovanie je tisíce rokov stará liečebná metóda. Svoje korene má ukotvené v akupunktúre, z ktorej vychádza základná teória i používanie aktívnych bodov na ľudskom tele. Ide vlastne o nahrievanie týchto aktívnych bodov tlejúcim vláknom Paliny, ktorá vyžaruje infračervené lúče s vlnovou dĺžkou od 1 do 5 mikrometrov. Pri prehrievaní sa rovnomerným, pomalým horením vyrába teplo , ktoré preniká do svalov, ohrieva dráhy a dráhové obehy, podporuje cirkuláciu chi v organizme ( životná energia ), vyháňa chlad a vlhkosť, rozptyľuje a vyháňa vonkajšiu patogénnu energiu. Na mieste prehrievania sa tvoria rôzne bielkovinové látky , ktoré napomáhajú zvyšovať obranyschopnosť organizmu, stabilizujú vegetatívny nervový systém , zrýchľuje sa látková výmena, zvyšuje sa prekrvenie a uvoľnenosť svalstva. Moxovaním sa na základe tohto princípu používa hlavne na dlhotrvajúce, vysiľujúce, chronické ochorenia, a zvlášť je účinné na reumatické bolesti pohybového aparátu (choroby a bolesti zapríčinené chladom, vlhkom, prievanom a zmenami ročných období).

Strojová lymfodrenáž
Patrí v prvom rade medzi zdravotné a zároveň detoxikačné masáže. Je to jediná masáž, ktrorá má priamy vplyv na celulitídu. Lymfodrenáž je masáž, ktorá nás dokáže zbaviť únavy a splodín, čiže očistiť od cudzorodých látok. Je to zároveň aj masáž, ktorú môžeme podstúpiť hneď po športovom výkone a zabránime tak možnej svalovej horúčke. Na strojovú lymfodrenáž používam špičkový prístroj BTL.

Ošetrenie tváre prístrojom BYAS
Tento druh terapie omladzuje tvár a využíva pri tom ošetrujúce vlastnosti kyseliny hylauronovej.

Telové sviečky
Telové sviečky sú určené na lokálne ošetrenie ochorení ich prikladaním na miesto postihu. Používajú sa na zmiernenie miestnych zápalov a bolestí.

Ruské kombinované techniky
Tieto techniky je možné rozdeliť do troch sektorov. Manuálne techniky, vakuové banky a niečo málo z chiropraxie.

Syndróm zmrznutého ramena
Neinvazívna metóda liečby zmrznutého ramena.

 
     
 
  Copyright (c) Dáša Stankovičová - Vaša masérka. Všetky práva vyhradené. Web by TXT architekti.